۲۴۰۶۹۴ (۱۶)پانزدهمین کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم برگزار شدپانزدهمین کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم همزمان با سالروز ازدواج امیرالمومنین (علیه السلام) و حضرت فاطمه زهرا (علیهاسلام) و با یاد شهید درویش علی زنگانه در شهرستان علی آباد کتول برگزار شد.
پانزدهمین کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم سه شنبه شب گذشته در مکان مصلی امام رضا (علیه السلام) برگزار شد.
این برنامه که به صورت هفتگی هر سه شنبه شب همزمان با نماز مغرب و عشاء برگزار میشود، تاکنون توانسته علاقمندان قرآنی بسیاری را به خود جذب کند و هر جلسه با استقبال چشمگیر آحاد مختلف مردم رو به رو گردد.
در نظر گرفتن خدماتی همچون مهد قرآن و پذیرایی شام در انتهای برنامه موجب شده تا امکان حضور اغلب افراد به صورت خانوادگی فراهم گردد و فرهنگ سازی خوبی در این زمینه انجام شود.
مطلع برنامه ، پس از ذکر دعای سلامتی امام زمان (ارواحنافداه) با ذکر مصیبت میوه دل آقا امام رضا (علیه السلام)، امام جواد الائمه (علیه السلام) آغاز شد و با زمزمه فراز هایی از دعای توسل(با توسل به رسول اکرم و امام حسن و امام حسین (علیهم السلام) ) قلب و روح حاضرین آماده نوشیدن از جام حیات بخش آیات وحی الهی گردید.
قرائت آغازین برنامه با تلاوت دلنشین قاری شهرستانی جناب آقای علی میرزایی انجام شد.
بیان زندگینامه و سیره اخلاقی شهید درویش علی زنگانه که پانزدهمین کرسی تلاوت مزین به نام و یاد این شهید بزرگوار بود، برنامه بعدی سه شنبه شب گذشته بود.
استاد عبدالمجید یازرلو که بسیاری از قاریان مطرح استان از شاگردان ایشان به حساب می آیند، قاری مهمان برنامه بودند که در بخش بعدی با تلاوت زیبا و صوت ملکوتی خود فضای مصلی را معطر به عطر دل انگیز آیات قرآن کریم نمودند؛ایشان پس از تلاوت دلنشین خود به بیان نکاتی در مورد عوامل موفقیت در مسیر یادگیری اصول قرائت پرداختند و صبر و مداومت در این راه و رشد اصولی به صورت سطح بندی تلاوت (روخوانی_روانخوانی_تجوید مقدماتی و پیشرفته_ حفظ _ قرائت)را از جمله این عوامل معرفی کردند.
همزمانی برنامه با سالروز ازدواج امیرالمومنین (علیه السلام) و حضرت فاطمه زهرا (علیها سلام) موجب شد تا در خلال بخش های مختلف مراسم اشعار زیبایی در این باب زمزمه شود که سرآمد آن همخوانی مناجات امام زمان (ارواحنافداه) توسط مشتاقان قرآن کریم بود .
بیان مباحث تفسیری توسط حجه الاسلام و المسلمین باستانی قسمت بعدی برنامه را تشکیل داد. ایشان مباحث خود را در مورد فواید داشتن قلب سلیم که در دو جای قرآن کریم آمده است، مطرح و حضار در جلسه را با سطوحی از حقیقت این واژه قرآنی آشنا نمودند.
اهدای لوح یادبود به برادر شهید درویش علی زنگانه و همچنین قرعه کشی جوایزی بین حضار و همچنین اهداء هدیه ای به یک زوج شرکت کننده در مراسم که نام آقا ، علی و نام خانم ، فاطمه یا زهرا باشد، قسمت پایانی مراسم بود.
حاج علی اصغر زنگانه مدیر اجرایی کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم ضیافت نور شهرستان علی آباد برخی از ملزومات و نیازمندیهای جلسه را اینچنین بیان نمودند:
۱_ چند عدد دیگ بزرگ و لوازم طبخ طعام جلسه که یک دیگ به عنایت خواهران شهید گرانقدر رمضان منتظری به جلسه هدیه شد که مورد نثار صلوات و فاتحه حاضرین قرار گرفت.
۲_ با توجه به رشد جلسه و جمعیت نیاز به قرآن و رحل علاوه بر تعداد موجود ، احساس می شود که عنایت خیرین بزرگوار را می طلبد.
۳_ سیستم صوتی مناسب با اجرای فنی و با کیفیت در شان جلسه قرآن کریم از دیگر موارد بود
۴_ کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم آمادگی دارد نذورات ، عقیقه و هدایای بانیان گرانقدر که با نیات صالح برای اطعام مشتاقان قرآن هزینه می نمایند را جهت تهیه شام جلسه دریافت نماید؛ ایشان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره موبایل ۰۹۱۱۱۷۱۵۰۸۹ تماس حاصل نمایند.
در انتها نیز پذیرایی شام از همه شرکت کنندگان انجام شد.
تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم شهرستان علی‌آباد کتول طبق برنامه‌ریزی و هماهنگی انجام‌شده در سطح استان ، هر هفته سه‌شنبه‌ها همراه با نماز مغرب و عشاء در محل مصلی امام رضا (ع) برگزار خواهد شد لذا از همه همشهریان و تشنگان آن زلال وحی الهی جهت شرکت در این سلسله جلسات دعوت به عمل می‌آید.