یکصد و نود و پنجمین کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم برگزار شد

یکصد و نود و پنجمین جلسه کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم ضیافت نور شهرستان علی‌آباد کتول همزمان با ایام حزن و اسارت آل الله و ایام شهادت حضرت رقیه سلام الله علیها برگزار شد.

این مراسم در تاریخ سه شنبه مورخه ۱۳۹۷/۰۷/۲۴ با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء در مصلی امام رضا (علیه السلام) علی‌آباد کتول آغاز گردید.

در بخش آغازین این مراسم، فضای جلسه با تلاوت ترتیل صفحه شریفه ۱۹۵ مصحف شریف توسط قاری محترم قرآن کریم جناب آقای محمد مظفری نورانی ، و با قرائت زیارت عاشورا توسط مجری برنامه جناب آقای محمد حیدری مفرد آغاز گشت.

جناب آقای استاد احمدی بخش بعدی این جلسه قرآنی را با عنوان بیان نکات کوتاه قرآنی پیرامون بحث “نشانه های محبت نسبت به فرزندان” انجام دادند.

در ادامه این برنامه نورانی، جناب آقای محمد منصوری از قاریان خوب شهرستان علی آباد کتول و استان گلستان فضایی ملکوتی به مجلس بخشیدند. این قاری ارزشمند قرآن کریم بخش‌هایی از سوره مبارکه حج ، صفحه ۳۳۹ از آیه ۵۶ و سوره توحید را برای تلاوت انتخاب کردند.

در بخش بعدی جلسه امشب کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم ضیافت نور حجت الاسلام و المسلمین سید محمود حسینی به ارائه مباحث تفسیری با موضوع “اجتناب از خودبرتر بینی” پرداختند.

با توجه به همزمانی مراسم این هفته با ایام شهادت حضرت رقیه سلام الله علیها، کربلایی مصطفی زنگانه در بخش بعدی به انجام مداحی و مرثیه سرایی پرداختند.

اهدای هدیه به نوجوانان شرکت کننده در جلسه ، دعای ختم قرائت قرآن کریم و پذیرایی پایان بخش برنامه این هفته کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم ضیافت نور این شهرستان بود.

این جلسات قرآنی سه شنبه هر هفته همراه با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء و با همکاری امام جمعه و ستاد نماز جمعه علی‌آباد کتول، جبهه فعالان قرآنی استان گلستان، مراکز قرآنی و مردم قرآن‌ دوست شهرستان علی‌آباد کتول برگزار می‌گردد.

  • گزارش تصویری این جلسه از اینجا (کلیک کنید) قابل دریافت می‌باشد.
  • سامانه پیامکی کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما قرآن‌دوستان عزیز می‌باشد. جهت ارسال هر گونه انتقاد، پیشنهاد و نظرات سازنده خود می‌توانید از طریق شماره پیامک ۵۰۰۰۲۰۰۳۰۱۱۴ با ما در ارتباط باشید.