دویست و نهمین جلسه کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم ضیافت نور شهرستان علی‌آباد کتول با عنوان “شهادت حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها” برگزار گردید.

این مراسم در تاریخ سه شنبه مورخه ۹۷/۱۱/۲ با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء در مصلی امام رضا (علیه السلام) علی‌آباد کتول آغاز گردید.
در بخش آغازین این مراسم، فضای جلسه با تلاوت ترتیل صفحه شریفه ۲۰۹ مصحف شریف توسط قاری قرآن کریم جناب آقای رضا صدقی نورانی ، و با قرائت فرازهایی از دعای توسل توسط مجری خوب قرانی جناب آقای محمد حیدری مفرد آغاز شد.
در اولین بخش تلاوت قرآن کریم این هفته جناب آقای علی حاجیلری (از قاریان خوب شهرستان علی آباد کتول) با تلاوت آیاتی از سوره مبارکه انسان ، صفحه ۵۷۸ و سوره مبارکه کوثر مجلس را معطر به عطر دل انگیر قرآن کریم نمودند.

در بخش بعدی ، گزیده ای از زندگی نامه ، سیره اخلاقی و وصیت نامه شهیدان شاخص جلسه امشب شهید صفر پیری و شهید غلامرضا مشهدی توسط دو تن از فعالان عرصه ایثار و شهادت شهرستان جناب آقای مهندس محمدرضا فکری و جناب آقای محمد کربلایی میرزایی قرائت گردید.

در ادامه این برنامه نورانی، جناب آقای محمد منصوری از قاریان و اساتید مطرح شهرستان علی آباد کتول ، فضایی ملکوتی به مجلس بخشیدند. این قاری ارزشمند قرآن کریم بخش‌هایی از سوره مبارکه انفال ، صفحه ۱۷۹ از آیه ۲۰ و سوره مبارکه کوثر را برای تلاوت انتخاب کردند.


در ادامه جلسه امشب کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم ضیافت نور حجت الاسلام و المسلمین شیخ مجتبی نوعدوست ، به ارائه مباحث تفسیری با موضوع “حقیقت رشد انسانی و قدر و منزلت خلقت انسان” پرداختند.

ذکر مداحی و مرثیه سرایی ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا الله علیهابخش بعدی این مراسم معنوی بود که توسط ذاکر ارجمند دکتر مقسم
انجام گرفت.
در آخرین بخش از مراسم امشب با دعوت از خانواده معظم شهیدان شاخص جلسه ۲۰۹ کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم مراسم تقدیر از مقام شامخ شهدا و دعوت از قهرمان مسابقات کشوری در رشته حفظ ۱۰ جزء ارتش جمهوری اسلامی جناب آقای محمد حیدری مفرد مراسم تقدیر از این ایشان نیز بعمل آمد.

قرعه کشی و اهدای هدیه به ‌شرکت کنندگان در جلسه ، دعای ختم قرائت قرآن کریم و پذیرایی مختصر پایان بخش برنامه این هفته کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم ضیافت نور این شهرستان بود.
این جلسه قرآنی غروب سه شنبه هر هفته همراه با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء و با همکاری امام جمعه و ستاد نماز جمعه علی‌آباد کتول، جبهه فعالان قرآنی استان گلستان، مراکز قرآنی و مردم قرآن‌ دوست شهرستان علی‌آباد کتول برگزار می‌گردد.
گزارش تصویری این جلسه از اینجا (کلیک کنید) قابل دریافت می‌باشد.سامانه پیامکی کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما قرآن‌دوستان عزیز می‌باشد. جهت ارسال هر گونه انتقاد، پیشنهاد و نظرات سازنده خود می‌توانید از طریق شماره پیامک ۵۰۰۰۲۰۰۳۰۱۱۴ با ما در ارتباط باشید.