دویست و نوزدهمین جلسه کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم ضیافت نور شهرستان علی‌آباد کتول همزمان با میلاد با سعادت حضرت علی اکبر علیه السلام با عنوان “جشن روز جوان” برگزار گردید.

این مراسم در تاریخ سه شنبه مورخه ۹۸/۱/۲۷ با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء در مصلی امام رضا (علیه السلام) علی‌آباد کتول آغاز شد.

در بخش ابتدایی این مراسم، فضای جلسه با تلاوت ترتیل صفحه شریفه ۲۱۹ مصحف شریف توسط قاری و حافظ کل قرآن کریم استاد محمد حسن خلیلی و با مجری گری جناب آقای رضا صدقی آغاز شد.

حاج علی اصغر زنگانه (مبین) ، مدیر اجرایی کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم شهرستان علی آباد کتول بخش بعدی این جلسه قرآنی را با عنوان بیان نکات کوتاه قرآنی پیرامون صفحه ۲۱۹ قرآن کریم انجام دادند.

اجرای مدیحه و مولودی خوانی در وصف حضرت علی اکبر علیه السلام توسط مداح اهل بیت علیهم السلام جناب آقای کربلایی رضا صدقی برنامه بعدی بود که شرکت‌کنندگان جلسه امشب از آن فیض بردند.

در ادامه این برنامه نورانی، جناب آقای مهدی درویشی از اساتید و قاریان برجسته شهر گنبدکاووس فضایی ملکوتی به مجلس بخشیدند. این قاری ارزشمند قرآن کریم بخش‌هایی از سوره احزاب از صفحه ۴۲۳ آیه ۳۸ را برای تلاوت انتخاب کردند.

در ادامه جلسه امشب کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم ضیافت نور سید ابوالفضل میرابوالحسنی (حکیمی) حافظ کل قرآن کریم و مدیر مؤسسه تربیت مربی قرآن کریمه آل‌رسول (س) ، با اشاره به آیه ۸۲ از سوره مبارکه اسراء به ارائه مباحث تفسیری با موضوع “باران در قرآن” پرداختند.

در بخش بعدی مراسم این هفته کرسی تلاوت مدیر اجرایی کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم شهرستان ، گزارشی از مبالغ جمع آوری شده در هفته گذشته بابت کمک به مردم سیل زده استان های کشور را ارائه دادند. طبق این گزارش مبلغ ۱۹۸۱۰۰۰ تومان جمع آوری و به سه بخش تقسیم و برای استان های خوزستان ، لرستان و مناطق سیل زده استان گلستان ارسال شد.

در آخرین بخش از مراسم امشب با دعوت از میهمانان ویژه جلسه مراسم قرعه کشی و اهدای هدیه به شرکت کنندگان و همچنین اهدای هدیه به هم نامان حضرت علی اکبر علیه السلام حاضر در جلسه ، دعای ختم قرائت قرآن کریم و پذیرایی شکلات پایان بخش برنامه این هفته کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم ضیافت نور این شهرستان بود.

این جلسه قرآنی غروب سه شنبه هر هفته همراه با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء و با همکاری امام جمعه و ستاد نماز جمعه علی‌آباد کتول، جبهه فعالان قرآنی استان گلستان، مراکز قرآنی و مردم قرآن‌ دوست شهرستان علی‌آباد کتول برگزار می‌گردد.

سامانه پیامکی کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما قرآن‌دوستان عزیز می‌باشد. جهت ارسال هر گونه انتقاد، پیشنهاد و نظرات سازنده خود می‌توانید از طریق شماره پیامک ۵۰۰۰۲۰۰۳۰۱۱۴ با ما در ارتباط باشید.

گزارش تصویری این جلسه از اینجا (کلیک کنید) قابل دریافت می‌باشد.