دویست و هشتاد و نهمین کرسی تلاوت و تبیین قرآن کریم علی آباد کتول ،با عنوان《قرآن و اربعین حسینی》بعد از نماز جماعت مغرب و عشاء سه شنبه ۱۵ مهر ۹۹ در مصلی امام رضا علیه السلام برگزار شد.

قرائت بخشهایی از دعای توسل توسط استاد محمدابراهیم جهش بخش ابتدایی این جلسه از کرسی تلاوت بود.

در ادامه برنامه این هفته کرسی تلاوت، مباحث تفسیری ذیل آیات ۴۴ و ۶۴ سوره مبارکه نحل ، با عنوان《قرآن،سنّت،حقیقت》توسط استاد حاج علی اصغر زنگانه(مبین) ارائه گشت.

ایشان به معرفی شیوه تبیین آیات قرآن توسط پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم با قول، فعل و تقریر(سنت) و سرگذشت سنت در دو گذرگاه بنی امیه(ممانعت از بیان سنت) و نگارش دوباره پس از یک قرن و تطهیر صحیح از ناصحیح پس از حدود سه قرن که منجر به تاسیس مکاتب چهارگانه اهل سنت(حنفی،مالکی،حنبلی،شافعی) پس از این زمان طولانی شد و گذرگاه تاریخی دیگری که همزمان با پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم(مکتب اهل بیت) بوده است پرداختند.

استاد زنگانه در ادامه با تبیین حقیقت بودن مکتب اهل بیت علیه السلام، مستند با گزاره های تاریخی(همزمانی احادیث با عصر پیامبر توسط اهل بیت) و فهم قرآن توسط مطهران (باستناد آیات آخر سوره واقعه ، ۳۳ احزاب ، ۱۰۰ یونس و ۱۲۵ انعام) که همان اهل بیت علیهم السلام هستند به این نتیجه گیری رسیدند که بشر تا به تبیین قرآن کریم از نظر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم ، براساس گزاره های مکتب اهل بیت برنگردد همچنان در ضنک و گرفتاری (۱۲۴ طه) خواهد ماندو امام حسین علیه السلام برای اصلاح مسیر تاریخی همین جریان، انقلاب کربلا و نهضت عاشورا را برپا کرد تا در مسیر تاریخ و با لشگر اربعین و ظهور مهدی آل محمد، جهان را با تفکر، عقلانیت و ایمان ( عبودیت الله) به سرانجام نیکوی بهشت واصل نماید .

بخش پایانی این جلسه از کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم قرائت زیبا و دلنشین آیات ۴۳ تا ۴۵ سوره نحل توسط استاد محمد ابراهیم جهش بود.

جلسه با اعلام اینکه هفته آینده از مباحث آقای دکتر احمدی بهره مند خواهیم شد ودعای قرآنی مجری محترم جناب آقای حمیدرضا قربان زاده و قرائت فاتحه ختم گردید.

به جهت استفاده بیشتر علاقه مندان به ساحت جلسات قرآن که امکان حضور در محل کرسی تلاوت را نداشتند این جلسه به صورت پخش زنده از طریق سامانه پخش زنده به آدرس http://live.ziyafatenoor.ir/ و تلویزیون اینترنتی خادمین در آدرس وب http://tv.khademeen.ir/live و کانال http://rubika.ir/khademeen منتشر شد.

این جلسه قرآنی سه شنبه هر هفته همراه با نماز جماعت مغرب و با همکاری امام جمعه و ستاد نماز جمعه علی‌آباد کتول، جبهه فعالان قرآنی استان گلستان، مراکز قرآنی و مردم قرآن‌ دوست شهرستان علی‌آباد کتول برگزار می‌گردد.

سامانه پیامکی کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما قرآن‌دوستان عزیز می‌باشد. جهت ارسال هر گونه انتقاد، پیشنهاد و نظرات سازنده خود می‌توانید از طریق شماره پیامک ۵۰۰۰۲۰۰۳۰۱۱۴ با ما در ارتباط باشید.

گزارش تصویری این جلسه از اینجا (کلیک کنید) قابل دریافت می‌باشد.

گزارش صوتی این جلسه از اینجا (کلیک کنید) قابل دریافت می‌باشد.