جلسه 327 کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم شهر علی آباد کتولجلسه ۳۲۷ کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم ضیافت نور با عنوان” عرفه، مشعر و عیدقربان” غروب سه شنبه ۲۹ تیرماه ۱۴۰۰ (روز عرفه و شب عیدقربان) پس از نماز جماعت مغرب و عشاء در مصلی امام رضا علیه السلام علی آباد کتول برگزار شد.

در ابتدای جلسه زمزمه ملکوتی فرازهایی از دعای عرفه توسط استاد رضا صدقی انجام گرفت.

تلاوت روح بخش و دلنشین آیات ۱۲۴ تا ۱۲۹ سوره مبارکه بقره توسط قاری توانمند استاد محمد ابراهیم جهش بخش بعدی برنامه بود.

مباحث تبیینی قرآن کریم توسط استاد حاج علی اصغر زنگانه(مبین) ارائه گشت.

ایشان‌ ابتدا به موضوع پاسخگویی پیامبر و ائمه به سئوالات مردم به قدر و اندازه فکر آنها و بکارگیری تمام ظرفیت علمی خود در مناجات و دعای به درگاه الهی، اهمیت دعای عرفه امام حسین علیه السلام و ادعیه وارده چون کمیل، ابوحمزه اشاره کردند و به بهره گیری از علوم اهل بیت علیه السلام از این طریق تاکید کردند.

مدیر کرسی تلاوت در بخش دوم مباحث تفسیری خود همزمان با تلاوت آیات مربوط به حج (۲۵ تا ۲۷ حج _ ۱۲۴ و ۱۲۵ بقره _ ۹۷ مائده و ۹۷ آل عمران) و بیان مراحل ۵ گانه عمره تمتع و ۱۳ گانه حج تمتع  نتیجه گیری کردند که خداوند با قرار دادن حج و امامت برای عموم بشریت (جعل الله الکعبه البیت الحرام قیاما للناس ۹۷/ مائده… و اذبتلی ابراهیم ربه بکلمات فاتمهن قال انی جاعلک للناس اماما ۱۲۵/ بقره) حج را ساز و کار اداره جهان بشری و  امام را رهبر و مدیر این ساختار (که مقام ابراهیم در مسجد الحرام سمبل آن است) قرار داده است و مردم عالم تا حج و امام معصوم (عج الله تعالی فرجه الشریف) را درک نکرده و زندگی فردی، اجتماعی و سیاسی خود را با آن وفق ندهند همچنان در مشکلات موجود غوطه ور خواهند بود.

دعای قرآنی ختم جلسه توسط مجری محترم، پذیرایی با کلوچه بسته بندی، تذکر درباره کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم ضیافت نور جلسه ۳۲۸ (عید غدیر) پایان بخش برنامه ها بود.

به جهت استفاده بیشتر علاقه مندان به ساحت جلسات قرآن که امکان حضور در محل کرسی تلاوت را نداشتند این جلسه به صورت پخش زنده از طریق تلویزیون اینترنتی خادمین در صفحه http://tv.khademeen.ir/khademeen و پیام رسان گپ به آدرس کانال  https://gap.im/khademeen ، شبکه اجتماعی روبیکا به آدرس کانال http://rubika.ir/khademeen  و پیام‌رسانه سروش https://sapp.ir/sapp_events/khademeen_tv منتشر شد.

این جلسه قرآنی سه شنبه هر هفته پس از نماز جماعت مغرب و عشاء و با همکاری امام جمعه و ستاد نماز جمعه علی‌آباد کتول، جبهه فعالان قرآنی استان گلستان، مراکز قرآنی و مردم قرآن‌ دوست شهرستان علی‌آباد کتول برگزار می‌گردد.

سامانه پیامکی کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما قرآن‌دوستان عزیز می‌باشد. جهت ارسال هر گونه انتقاد، پیشنهاد و نظرات سازنده خود می‌توانید از طریق شماره پیامک ۵۰۰۰۲۰۰۳۰۱۱۴ با ما در ارتباط باشید.

گزارش تصویری این جلسه از اینجا (کلیک کنید) قابل دریافت می‌باشد.

گزارش صوتی این جلسه از اینجا (کلیک کنید) قابل دریافت می‌باشد.

ویدئو تلاوت این جلسه از اینجا (کلیک کنید) قابل دریافت می‌باشد.