چهارصد و دهمین محفل کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم ضیافت نور با عنوان “توفان شن لشکر خدا شد” عصر سه شنبه پنجم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در مصلی امام رضا علیه السلام شهر علی آباد کتول با حضور پرشور و شوق علاقه‌ مندان قرآنی برگزار شد.

آغاز برنامه ها زمزمه دعای پرفیض توسل توسط مجری محترم استاد محمد ابراهیم جهش بود.

سپس عنوان برنامه “توفان شن لشکر خدا شد” توسط مدیر ضیافت نور استاد حاج علی اصغر زنگانه تشریح شد.

ایشان با تلاوت آیات ۳۸/حج و ۴۷/روم به دفاع خداوند از مومنان اشاره کرده و واقعه در هم کوبیده شدن نظامیان و پرنده های آهنین آمریکایی در ۵ اردیبهشت ۱۳۵۹ در صحرای طبس را از مصادیق بارز همین آیات دانستند.

در ادامه مباحث تفسیری با موضوع امدادهای الهی توسط استاد علی گل ارائه شد.

ایشان با قرائت بخشی از دعای روز سه شنبه به موضوع امداد الهی در زندگی بشر (امداد طبیعی و امداد غیبی) پرداختند.

استاد گل در ابتدا امداد طبیعی را همانند آمد و شد فصل بهار، باران و … مثال زدند که مورد استفاده همه بشریت (مومن، کافر و منافق) می باشد.
ایشان در ادامه با اشاره به بیش از ۳۰ آیه در قرآن داریم مانند پرستوها و شکست سپاه فیل سوار ابرهه، تنیدن عنکبوت به درب غار در هجرت پیامبر اکرم (ص) به مدینه، کارد برنده و عدم برش گلوی حضرت اسماعیل،  آتش سوزان و سردی و سلامتی برای حضرت ابراهیم، انداختن حضرت موسی با صندوقی به رود نیل (به امر الهی توسط مادر) و بزرگ شدن آن حضرت به دست دشمنش فرعون،  وعده های غذای بهشتی برای حضرت مریم، خرمای تازه برای زن زائو (حضرت مریم) از درخت خشکیده خرما و .‌‌‌‌.. به شرح موضوع امدادهای غیبی پرداختند.

استاد علی گل در بخش دیگری از مطالب خود به نقل از امام صادق (ع) گفتند: امام عصر با سه سپاه وارد می شوند که شامل کابینه ۳۱۳ نفری، سپاهی از ملائک و رعب الهی در قلب دشمنان است.
ایشان در ادامه ۹ راه برای جلب امداد غیبی الهی را که شامل تقویت ایمان، استقامت و پایداری، جهاد و کوشش، نصرت کردن دین خدا، استغفار، اخلاص در عمل، احسان و نیکی، استغاثه است را بیان کردند.

اجرای بخش شهید برنامه بعدی بود که با بیان نام ۲۲ شهید شاخص جلسه ازجمله “شهید محمد منتظر قائم” توسط مجری جلسه استاد محمد ابراهیم جهش و فریاد شهیدان زنده اند الله اکبر حاضران انجام شد و در ادامه ترجمه حکمت ۱۰۰ نهج البلاغه توسط ایشان قرائت شد.

تلاوت اذان گاهی آیات ۲۳ الی ۲۹  سوره مبارکه احزاب ص ۴۲۱ کلام وحی توسط قاری برجسته استان گلستان استاد هادی تجری نورانیت و ملکوت خاصی به جلسه بخشید.

پایان بخش جلسه تقدیر همکار نوجوان روزه اولی کرسی تلاوت آقای گوهری، نظر سنجی برای زمان اجرای کرسی تلاوت، پذیرایی تبرکی، دعای قرآنی ختم جلسه و برگزاری نماز جماعت به امامت امام جمعه بود.

 

این جلسه قرآنی سه شنبه هر هفته با همکاری امام جمعه و ستاد نماز جمعه #علی‌_آباد_کتول، جبهه فعالان قرآنی استان گلستان، مراکز قرآنی و مردم #قرآن‌ دوست شهرستان علی‌آبادکتول برگزار می‌گردد.

سامانه پیامکی #کرسی_تلاوت و #تفسیر #قرآن_کریم #ضیافت_نور آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما قرآن‌دوستان عزیز است.

جهت ارسال هر گونه انتقاد، پیشنهاد و نظرات سازنده خود می‌توانید از طریق شماره پیامک ۵۰۰۰۵۰۴۰۳۰۱۱۴ با ما در ارتباط باشید.

 

گزارش تصویری این جلسه از اینجا (کلیک کنید)، گزارش صوتی جلسه از اینجا (کلیک کنید) و ویدئو جلسه از اینجا (کلیک کنید) قابل دریافت می‌باشد.