۱۷۳ (۷)یکصد و هفتاد و دومین کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم برگزار شد

یکصد و هفتاد و سومین جلسه کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم ضیافت نور شهرستان علی‌آباد کتول برگزار شد.

این مراسم امشب، سه شنبه مورخه ۱۳۹۷/۲/۱۸ با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء در مصلی امام رضا (علیه السلام) علی‌آباد کتول آغاز گردید.

در بخش آغازین این مراسم، فضای جلسه با تلاوت ترتیل صفحه شریفه ۱۷۳ قرآن کریم توسط قاری محترم قرآن کریم جناب آقای محمد حیدری مفرد ، و بخش‌هایی از دعای پرفیض توسل توسط مجری برنامه امشب جناب آقای رضا صدقی نورانی و اجرای بخش حفظ قرآن کریم توسط قاری و حافظ نوجوان قرآن کریم جناب آقای حمیدرضا قربان زاده معطر به عطر دل انگیز قرآن کریم شد.

در بخش دوم ، گزیده ای از زندگی نامه ، سیره اخلاقی و وصیت نامه شهید شاخص جلسه امشب شهید علیرضا شکی توسط مجری برنامه قرائت گردید.

در ادامه این برنامه نورانی، جناب آقای سعید گروسی از قاریان شهرستان آزادشهر فضایی ملکوتی به مجلس بخشیدند. این قاری ارزشمند قرآن کریم بخش‌هایی از سوره مبارکه انعام با شروع از آیه شریفه ۱۵۹ و سوره مبارکه تین را برای تلاوت انتخاب کردند.

در بخش بعدی جلسه امشب کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم ضیافت نور استاد سید محمد حسینی واعظ با اشاره به صفحه شریفه ۱۷۳ مصحف شریف به ارائه مباحث تفسیری پرداختند.

این استاد قرآنی با بیان ماجرای بنی اسرائیل (قوم حضرت موسی علیه السلام) به قبول هدایت خداوند در عالم زر توسط فرزندان آدم (ع) و یادآوری آن در روز قیامت اشاره کرده و در ادامه پیرامون استجابت دعا و شرایط دعا کردن به عنوان یک مهارت نکاتی را یادآور شدند ، این معلم قرآن در ادامه این طور مطرح کردند که استجابت دعا شروط و مقدماتی برای قبولی دارد و لازمه اجابت دعا این است که ما شروط و مقدمات را به عنوان یک مهارت کسب کنیم.

در انتهای جلسه ، با دعوت از خانواده معظم شهید شاخص جلسه ۱۷۳ کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم مراسم تقدیر از مقام شامخ شهدا بعمل آمد.

قرعه کشی ، دعای ختم قرائت قرآن کریم و پذیرایی شام پایان بخش برنامه این هفته کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم ضیافت نور این شهرستان بود.

این جلسات قرآنی سه شنبه هر هفته همراه با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء و با همکاری امام جمعه و ستاد نماز جمعه علی‌آباد کتول، جبهه فعالان قرآنی استان گلستان، مراکز قرآنی و مردم قرآن‌دوست شهرستان علی‌آباد کتول برگزار می‌گردد.

  •     گزارش تصویری این جلسه از اینجا (کلیک کنید) قابل دریافت می‌باشد.
  •     سامانه پیامکی کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما قرآن‌دوستان عزیز می‌باشد. جهت ارسال هر گونه انتقاد، پیشنهاد و نظرات سازنده خود می‌توانید از طریق شماره پیامک ۵۰۰۰۲۰۰۳۰۱۱۴ با ما در ارتباط باشید.